Sushi we Wrocławiu

5 Opublikowane przez - czerwiec 10, 2013 - Ciekawostki

Sushi we Wrocławiu

We Wrocławiu, jak grzyby po deszczu wyrosły restauracje i bary sushi. Nie nadążam nad ilościami tych nowo otwieranych i z przyzwyczajenia ale i też z zaufania odwiedzam regularnie trzy miejsca na mapie wrocławskich sushi knajpek.

Przede wszystkim 77 Sushi. Wiele osób z podejrzliwością podejdzie do sieciówki, jaką jest ta właśnie restauracja, jednak uważam, że nie jest to sushi fastfood, tylko restauracja z przepysznymi daniami sushi.  Jednym z ich wielu zalet jest przede wszystkim lokalizacja, a raczej jej mnogość – znaleźć ich możemy zarówno w samym Centrum, Rynku jak i w popularnych galeriach handlowych – Pasażu Grunwaldzkim czy też Arkadach Wrocławskich. Ja przywiązana jestem do restauracji niedaleko Rynku, która jest świetnym miejscem na lunchowe pogaduchy z przyjaciółkami. Lokal jest niewielki, cichy z przemiłą obsługą i świetnymi mistrzami sushi. Z ich bogatej karty dań próbowałam już chyba prawie wszystkiego i nigdy nie byłam zawiedziona. Polecam! Kolejnym ich plusem jest także cena, gdyż jest to miejsce ze świetnymi promocjami na każdy dzień tygodnia, zniżką studencką oraz niewygórowanymi cenami z karty.

Drugim miejscem wartym uwagi jest Sakana. Jest to z pewnością lokal z wielką tradycją, gdyż istnieje na rynku wrocławskim już parę ładnych lat i był pierwszym takim lokalem we Wrocławiu, jeszcze w czasach gdy niewielu wybrańców wiedziało o sushi i nie obawiało się spotkania z surową rybą. Restauracja jest pięknie urządzana, klimat Japonii niepowtarzalny. Najlepsi kucharze i wyborne smaki.

Trzecim miejscem, które wybieram na większe uroczystości jest Szajnochy 11, gdzie zachwyca mnie sposób podawania  zestawów oraz możliwość obserwacji osób, które profesjonalnie przyrządzają wszystkie składowe wybranego zestawu. Wszystkie zestawy są podawane przez mistrzów sushi na bar, którego składowym jest mała rzeka, a zestawy płyną na przepięknych łódeczkach. To właśnie tam po raz pierwszy narodziła się w mojej głowie myśl aby zacząć samemu eksperymentować i spróbować samemu, w zaciszu domowym stworzyć mój ulubiony zestaw sushi. 

 

Smacznego!

 

wrocwroc2

2 komentarze

 • Tomek czerwiec 18, 2013 - 9:37 pm Odpowiedz

  We Wrocławiu zdecydowanie polecam wciąż mało rozpowszechniony jednak wg mnie najlepszy sushi bar w jakim byłem – mowa o Art of Sushi na ul. Długiej. Sushimasterzy są bardzo wykfalifikowani szlify zdobywali miedzy innymi w Sakanie, ale poszli dalej i w swoim barze podają porcje większe, w niższej cenie i wg mnie w nieporównywalnie lepszej jakości. Polecam szczególnie: Tatar z łososia, sałatka z małż św. Jakuba w makach i tempurze, maki z krewetką w tempurze, Bonda.

  Co do sushi 77 z przykrością muszę stwierdzić że byłem tam raz i niestety zraził mnie tatar z łososia. Uwaga – podany z pieprzem. Tak, zwykłym polskim pieprzem czarnym mielonym z torebki. Być może mam dziwne poczucie smaku ale pytałem się kilku sushimasterów i twierdzą, że pieprzu takiego absolutnie się nie stosuje w sushi.

  • Kinky czerwiec 23, 2013 - 10:37 pm Odpowiedz

   Ja akurat we Wrocławskim 77 na rynku dwa razy trafiłem na strasznie arogancką i nie miłą obsługę, poza tym sushi było drogie, a wykonanie dawało wiele do życzenia :/

  Odpowiedz

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: