Kit Kat o smaku Wasabi?

7 Opublikowane przez - czerwiec 15, 2013 - Ciekawostki

Jest tyle różnych, zwariowanych słodkich przekąsek, które są produkowane w Japonii, że nie do końca wiedziałam od czego zacząć. Jednak gdy odkryłam Kit Kat’a o smaku wasabi, wiedziałam, że właśnie tym muszę się z Wami podzielić!

W Polsce mamy do wyboru Kit Kat’a o smaku mlecznej czekolady, białej czekolady i masła orzechowego. Czy jakiś smak pominęłam? Zobaczcie jaki wybór mają Japończycy, w porównaniu do nich wybór na naszych półkach sklepowych wypada zdecydowanie blado.

Może spróbujecie zgadnąć ile rodzajów smaków mają azjatyckie dzieci? Ponad 65! Oto niektóre z nich, które z chęcią spróbowałabym.

Oczywiście numerem jeden jest Kit Kat o smaku zielonej herbaty (Japończycy wymyślili chyba wszystko co może mieć ten smak :P)

Jest to smak, który jest najczęściej importowany z Japonii, dlatego można często spotkać go na eBay’u. Jest sprzedawany jako dwa paluszki. Ciastko pokryte jest zieloną czekoladą, która w rzeczywistości jest polewą z przetworzonej zielonej herbaty. Nie ma mocnego smaku herbacianego, lecz źródła donoszą, że jest to bardzo uzależniająca przekąskaJ

Wasabi!

Czy wyobrażacie sobie jedzenie wasabi na deser? Ja też nie, lecz Japończycy owszem, stąd pomysł na batonik o smaku wasabi. Jest to jeden z niewielu słodyczy, które w swoim słodko-ostrym smaku mogłoby zabić w zbyt dużych ilościach. Jeśli jesteście fanami ostrych przypraw z pewnością ten smak cieszyłby się waszym poparciem. A jeśli nie, przeczyścicie sobie kubki smakowe – nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Numer trzy na mojej liście przypadł smakowi piwa imbirowego. Myślę, że spośród tych trzech to właśnie ten stałby się moi ulubionym. Słodki, bąbelkowy i chrupiący? Czemu nie!

Nie mogąc się zdeycować tylko na trzy smaki dorzucam jeszcze Kit Kat’a o smaku Coli i Ramune. Ramune to tradycyjny japoński napój gazowany. Możesz wypróbować połączenie obu tych smaków w jednym batoniku!

 

kit kat

Brak komentarzy

Odpowiedz

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: