Kurs robienia sushi czyli jak ugotować ryż i jak samemu zrobić zestaw sushi

10 Opublikowane przez - lipiec 24, 2013 - Ciekawostki

Kurs sushi

Bez wątpienia wiele osób przez każdymi urodzinami i Gwiazdką staje przed tym samym problemem – jaki prezent mam kupić?

Świetnym bez żadnego wątpienia jest podarowanie komuś kursu sushi. Jest to przede wszystkim świetna, ale także i pyszna zabawa. Sami też powinniśmy skusić się na sprawienie sobie takiej przyjemności, jeśli lubi eksperymentować w kuchni i jesteśmy ciekawi nowych smaków i aromatów. A już przede wszystkim oferta akademii sushi jest kierowana dla wszystkich tych, którzy sushi mogliby zjadać trzy razy dziennie, a jeszcze sami nie próbowali wykonać własnego sushi w domu.

Wiele restauracji serwujących kuchnię japońską oferuje takie właśnie kursy, których cena rozpoczyna się od około 150 złotych. Czasami można bardzo korzystna ofertę znaleźć na serwisach oferujących zakupy grupowe, gdzie sprzedawane są takie kursy z nawet 50% rabatem.

Od kiedy sushi stało się bardzo popularne w Polsce firmy, które zajmują się organizacją warsztatów poszerzyły swoją ofertę i proponują różne stopnie zaawansowania, od początkujących do zaawansowanych. Ponadto istnieje często możliwość zorganizowania takich kursów we własnym domu, ze znajomymi. Jeśli twoje dziecko chciałoby poznać tajniki zwijania sushi rolek, są także przeznaczone specjalne kursy dla dzieci.

Program takich warsztatów przedstawia się we wszystkich miejscach podobnie i obejmuje zarówno pokazy multimedialne jak i ćwiczenia. W pokazie przedstawiana jest specyfika kuchni azjatyckiej, porównanie kuchni japońskiej z innymi kuchniami wschodnimi, historia sushi, ewolucja sushi w krajach Zachodnich jak i mówienie surowców, z których wykonuje się sushi.

W trakcie ćwiczeń praktycznych uczestnik pozna tajniki przygotowywania ryb i owoców morza, nauczy się profesjonalni przygotowywać ryż, smażyć omlet tamago, wykonywać tempurę.  Najprzyjemniejszym elementem jest przygotowywanie nigiri, hosmaków, uramkaów i futomaków, a następnie degustacja. Oczywiście przed spożyciem własnoręcznie przygotowanych zestawów  poruszane są tematy savoir vivre i dobrych manier przy japońskim stole.  W dalszych stopniach zaawansowania komponowane są bardziej wyszukane zestawy sushi  z bardziej wymagających składników.

kurs sushi 3 kurs sushi 1 kurs sushi 2

1 komentarz

  • Anna styczeń 11, 2016 - 9:48 pm Odpowiedz

    ach sushi sushi! też muszę pójść na kurs

  • Odpowiedz

    Follow

    Get every new post delivered to your Inbox

    Join other followers: