Czerwone wino i Sushi?

9 Opublikowane przez - wrzesień 9, 2013 - Ciekawostki

Czerwone wino i Sushi?

W dzisiejszych czasach, każdy szuka pretekstu, aby pić więcej czerwonego wina :). Stare powiedzenie o  tym, że „białe wino jest do ryb, czerwone wino do czerwonego mięsa”  powoli traci na znaczeniu w stosunku do miłośników wina i ryb :).  Czerwone wino jest przedmiotem wielu opublikowanych medycznych badań sugerujących, że związki występujące w tym napoju pozytywnie wpływa na układ krążenia i serce i jest pomocny w profilaktyce pewnych typów nowotworów.

A teraz, niektórzy fani Sushi nie myślą już schematowo na tym polu. Chociaż sake, piwo, herbata zielona i białe wina musujące są już dawno zaakceptowane przez miłośników Sushi. Czerwone wino coraz częściej zyskuję więcej zwolenników nie tylko u kucharzy, którzy lubią eksperymentować ze swoimi potrawami. Jedne z najbardziej znanych restauracji na świecie takie jak chociażby Sushi-Ko i Nobu  posiadają w swojej karcie win ich czerwoną odmianę co może wskazywać na sugerowanie klientowi czerwonego wina w połączeniu z Sushi.

Brzmi jako dziwaczne połączenie? Być może to stwierdzenie nie jest dalekie od prawy. Chociaż, wino pinot noir i łososia nie są sobie obce. Łosoś z grilla jest często wymieniany jako dobre połączenie do tego wina. Stąd właśnie pomysł, żeby połączyć świeżego lub nawet wędzonego łososia w sushi z czerwonym winem.

Osobiście uważam, że pomysł ma wielkie perspektywy. Uwielbiam wino. Uwielbiam czerwone wino 😉 Uwielbiam Sushi.  Kiedy Sushi jest jedzone prawidłowo – nie zatapiane w sosie sojowym oraz bez nadmiernej ilości wasbi – taka kombinacja może być dość ciekawa.

Wędzona kaczka i łosoś  są moimi ulubionymi kombinacjami z w Sushi w połączeniu z czerwonym winem

A Wy kiedyś spróbujecie czerwonego wina z Sushi? 🙂 🙂 🙂
czerwone wino sushi1 czerwone wino 2

1 komentarz

  • Mati maj 25, 2020 - 8:00 pm Odpowiedz

    A pewnie, ja zaraz spróbuje ?

  • Odpowiedz

    Follow

    Get every new post delivered to your Inbox

    Join other followers: