10 sposobów, aby jeść Wasabi – część 2

11 Opublikowane przez - listopad 25, 2013 - Ciekawostki

10 sposobów, aby jeść Wasabi – część 2

Wróć do części 1

6. Inne przekąski wasabi (japońskie, zachodnie i azjatyckie odmiany) Wasabi stało się popularnym smakiem dla przekąsek w Japonii, Azji i krajach zachodnich. Na przykład, istnieją japońskie, azjatyckie i zachodnie marki chipów Wasabi. Migdały Wasabi, krakersy i lody.

6wasabi

 

7. Wasabi Dressing Sałatkowy (Zachodni)

Dressing Sałatkowy o smaku wasabi sprawia, że każda sałatka smakuję świetnie. Jest to łatwy do przyrządzenia w domu i można go kupić na półkach sklepowych.

7wasabi

 

8. Wasabi Majonez (Japoński nowoczesny)

Wasabi majonez jest łatwo zrobić – z proszku wasabi , wody i majonezu. (sprawdź przepis na majonez japoński do sushi) To sprawia, że jest to doskonały top ping do kanapek, zwłaszcza ryb i kanapek z kurczakiem.

8wasabi

 

9. Wasabi BBQ sos (Zachodni)

Wasabi BBQ sos jest idealny do grillowania owoców morza i kurczaka. Jest kilka rodzajów tego sosu np. mango wasabi, imbir wasabi i sos BBQ miodowo wasabi.. Te sosy są łatwe do wykonania w domu i są coraz bardziej popularne w restauracjach na zachodzie.

9wasabi
10. Wasabi Ramune (Japoński nowoczesny)

Ramune to staromodny japoński napój, który ma specjalną butelkę. Ramune są popularne na festiwalach i specjalnych wydarzeniach i eventach w Japonii. Ramune ma smak wasabi w różnych wariantach. I nie jest takie złe:)

10wasabi

 

wróć do części 1 

Brak komentarzy

Odpowiedz

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: