PanDa Sushi!

31 Opublikowane przez - wrzesień 25, 2014 - Ciekawostki, Przepisy

Sushi samo w sobie często wygląda jak prawdziwe dzieło sztuki, pewnie zgodzicie się z nami w tej kwestii. Starannie przygotowane, apetyczne – aż oczy by jadły! Są również ludzie, którzy potrafią nadać sushi oryginalny, często zabawny wygląd zachowując przy tym wszelkie zasady tworzenia sushi. Dziś kilka sposobów na zrobienie Pandy Sushi i Pandy Onigiri.

Pandę Onigiri można wykonać bardzo prosto i szybko dzięki małemu zestawowi narzędzi do stworzenia takiego przysmaku. Oczywiście zawsze można też spróbować formować i wycinać wszystko ręcznie – wystarczy odrobina zdolności manualnych.

tumblr_mg4zau0zAU1qbndnoo1_500

Inny rodzaj Pandy Onigiri to cała postać pandy, a nie tylko jej głowa. Tutaj wystarczy już uformować dowolnie nadziane owalne onigiri i dodać wycięte z nori uszy, oczy, pyszczek i łapy.

tumblr_lhtguahqzj1qee7djo1_500

Zobaczcie też piękny talerz z podanymi onigiri, który jest inspirowany chińskim malarstwem tuszem (jap. sumi).

8587932849_dfcae4f579_z

Zobacz źródło

Dużo trudniejsze jest za to wykonanie maków w kształcie głowy pandy. Wymaga to wcześniejszego, dokładnego zaplanowania jak składniki będą rozlokowane.

SushiPanda_450x350

Dla cierpliwych mamy filmik z dokładną instrukcją wykonania Panda Sushi Roll. Jeśli podejmiecie się stworzenia takich rolek, to zapraszamy do dzielenia się z nami zdjęciami w komentarzach lub na Facebooku 🙂

1 komentarz

  • Abasim grudzień 11, 2014 - 10:01 pm Odpowiedz

    Uroczo to wygląda, aż z ciężkim sumieniem przychodzi zjedzenie takiego dania 🙂

  • Odpowiedz

    Follow

    Get every new post delivered to your Inbox

    Join other followers: