Fusion sushi – co to jest?

9 Opublikowane przez - grudzień 19, 2014 - Ciekawostki

Kuchnia fusion to nic innego jak łączenie tradycyjnych przepisów z różnych części świata, tak aby w rezultacie uzyskać nową kulinarną wariację. Kucharz łączy ze sobą i miesza składniki, smaki, sposoby przyrządzania, a na koniec – sposób podania.

Ten trend nie ominął również sushi. Tutaj możemy wspomnieć o popularnych w świecie california maki , formie sushi, która pozwoliła z powodzeniem propagować japoński specjał wśród Amerykanów. Rzeczy wcześniej nie spotykane w sushi nagle znalazły swoje miejsce. Co więcej, dziś są utożsamiane z sushi. Wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie sushi bez takich składników jak majonez, awokado, czy tobiko.

blog1

Dziś, w kartach nowoczesnych barów sushi znaleźć możemy dodatki takie jak kiwi, truskawki, papryczki jalapeno, prażoną cebulkę, różne rodzaje serów, szparagi… obowiązuje tu pełna dowolność. Wielką popularnością cieszą się nawiązania do kuchni włoskiej. W menu Polskich barów sushi pojawiają się dodatki takie jak mozarella, oliwa z oliwek, pesto, bazylia. Metodami prób i błędów, doszliśmy do tego, że takie właśnie składniki świetnie komponują się z krewetkami, czy innymi owocami morza. I takie połączenia zdają dziś egzamin.

Sushi

Fusion sushi to dobre rozwiązanie dla osób początkujących osób zainteresowanych tą gałęzią kuchni japońskiej. Dla grona które niekoniecznie jest przekonane do rzucania się na głęboką wodę i próbowania typowo japońskich przepisów. Innym z powodów rozprzestrzeniania się sushi w wersji fushion jest bogactwo smaków, o ile w tradycyjnej kuchni japońskiej stawia się raczej na smaki niezbyt intensywne, w kuchniach wielu krajów to właśnie intensywność smaków jest podstawą.

2

To, czy opowiemy się po stronie purystów smakowych, czy też po stronie nowej fali stawiającej na szukanie nowych smaków zależy od nas. Ale możemy również nie popadać ze skrajności w skrajność, dając sobie szansę poznać oba całkowicie odmienne podejścia do kwestii suchi, czerpiąc z nich maksymalne wrażenia. I samemu wybierać, to, co odpowiada nam najbardziej 😉

1 komentarz

  • India lipiec 26, 2016 - 12:46 am Odpowiedz

    What I find so inineesttrg is you could never find this anywhere else.

  • Odpowiedz

    Follow

    Get every new post delivered to your Inbox

    Join other followers: