Japonia i jej miasta – Fukuoka – Hiroszima – Kioto – Nagoya – Osaka

2 Opublikowane przez - czerwiec 12, 2015 - Uncategorized

Japonia i jej miasta
Jedno z najbardziej interesujących miejsc na świecie, odznaczające się niezwykłym stylem życia, fascynującą kulturą oraz zadziwiającymi tradycjami to kraj Wschodzącego Słońca – czyli Japonia.

1
Jej stolica to Tokio, które zamieszkuje 8 mln mieszkańców.
Język urzędowy – język japoński.
Kraj wysoko rozwinięty, druga potęga gospodarcza świata.
Do największych japońskich miast należą: TOKIO, KIOTO, JOKOHAMA, SAPPORO, OSAKA, KOBE, FUKUOKA.

Północno – zachodnia część japońskiej wyspy Kiusiu – tam znajduje się miasto Fukuoka – odznaczająca się nowoczesnością. Pełni ona centrum handlu i biznesu.

3
Z dawnych czasów zachowała się tu Świątynia Kushida, znajdująca się w centrum miasta. Można wyróżnić też parki Nishi i Higashi. Będąc turystą, obowiązkowa do obejrzenia jest panorama Fukuoka Tower (234m) oraz przepiękne widoki.
Ze względu na to ze Fukuoka to miasto nadmorskie, kwitnie tu turystyka. Piękno natury, atmosfera miasta, duża liczba plaż zachęca turystów. Odbywa się tu coroczny festiwal, który przyciąga ogromną rzeszę ludzi.

W południowej części wyspy Honsiu znajduje się kolejne miasto liczące 1,5 mln mieszkańców – Hiroszima . Hiroszima to miasto legenda. Zyskało one ogromną sławę po przez tragiczne wydarzenia – -6 –VIII – 1945r – zrzucenie przez Amerykanów bomby atomowej.

?????????????????????????????????????????????????????????????
Bomba została zrzucona w centrum miasta to też nie zachowały się żadne budowle. Zniszczono wtedy ponad 75% miasta. Jedyne co zachowało się po dziś dzień to ruiny – Atomowy Gmach, który ma przypominać turystom owe wydarzenie.

Wyspa Honsiu – zachodnia jej część – to miasto Kioto.
Kioto to kolebka kulturowa Japonii, dawniej stolica Japonii.

5
Po za mnogością zabytków na uwagę zasługują rozległe ogrody. Przeważnie ogrody przylegają do pałacu przykładem jest : ogród obok świątyni Ryoan-ji. Charakterystyczne dla ogrodu są głazy, a mianowicie 15 głazów ułożonych tak aby sprawiały złudzenie, sztuczkę optyczną.
Kultura i tradycja miasta powiązana jest ściśle z gejszami. Mówi się o nich geiko – czyli kobiety wszechstronnie wykształcone w tradycji japońskiej.
Miasto Kioto posiada niebywała wartość kulturową. Większość za Bytków miasta jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako Historyczne Zabytki Starożytnego Kioto.

Nagoya – Najludniejsze, najbadziej uprzemysłowione miasto Japonii, z największym portem i jedno z najdroższych miejsc w kraju.

6

Co więcej posiada też najlepszą kuchnię na całym obszarze Wysp Japońskich. Nagoya słynie z dużej ilości doskonałych restauracji. Serwują one wspaniałe, tradycyjne dla Japonii potrawy są to:
• Tebasaki – kawałki kurczaka, pieczone w głębokim tłuszczu z dodatkiem soku z cytryny i przypraw.
• Sushi z Nagoya kochin – sushi z kawałkami specjalnej odmiany kurczaka, który pochodzi z wolnego wybiegu
• Misokatsu – kotlet schabowy w gęstym sosie miso, przygotowywany na bazie sfermentowanego ryżu, soi lub pszenicy.
• Dengaku – szaszłyk z kawałków opiekanego tofu
• Misonikomi udon – makaron w zupie przygotowanej na bazie miso.

Charakteryzujące się malowniczymi terenami, miasto Osaka to jedno z najważniejszych. Jest ono trzecim co do wielkości miastem. Nazywane Wenecją Dalekiego Wchodu ze względu na liczne kanały. Leży w południowo – zachodniej części wyspy Honsiu.

8
W latach osiemdziesiątych XIX wieku budowano tam nowoczesne fabryki, stocznie i rafinerie, dlatego też Osaka to bardzo interesujące miasto dla rozwoju przemysłu. Obecnie Osaka najbardziej słynie z przemysłu maszynowego, chemicznego, rafineryjnego i innych. Ponad to Osaka to jeden z największych portów morskich Japonii, posiadający ogromny ośrodek finansowo – handlowy. Miasto bardzo drogie ale także jedno z najbogatszych na świecie. Dzięki czemu jego mieszkańcy mogą sobie pozwolić na życie o wysokim standardzie. Osaka niegdyś nazywana Naniwą to pomimo licznych zabytków kraj nowoczesno – przemysłowy.

Brak komentarzy

Odpowiedz

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: