父の日 – Chichi no hi

0 Opublikowane przez - czerwiec 24, 2017 - Uncategorized

Chichi no hi – czyli Dzień Ojca w Japonii.

W Japonii dzień ten obchodzony jest od 1950 roku,  przypada na trzecia niedzielę czerwca. W tym dniu mali Japończycy dziękują swoim ojcom za miłość i ciężką pracę.

W Kraju Kwitnącej Wiśni? mężczyzna jest głową rodziny, a jej pozostali członkowie są mu bezwględnie podporządkowani. To żona polewa mężowi alkohol przy jedzeniu, serwuje mu danie w pierwszej kolejności, wstaje gdy on wchodzi do pomieszczenia. Dorośli Japończycy pracują minimum 60-70 godzin tygodniowo, rezygnują z urlopu, ponieważ nie chcą urazić swojego zwierzchnika. Taki styl życia wpływa na rodzinną atmosferę. Małżonkowie widują się niezwykle rzadko. Zazwyczaj to mężczyzna pracuje, dlatego też jego kontakt z dziećmi jest bardzo słaby. Mężczyzna ma za zadanie wyżywić rodzinę i zapewnić jej byt, a kobieta powinna zadbać o jak najlepsze wychowanie dzieci. Mąż oddaje całą wypłatę żonie, a ona wydziela mu kwotę na drobne wydatki. Dlatego też niezwykle ważnym elementem świętowania Dnia Ojca jest pokazanie mu wdzięczności za trud, poświęcenie i ciężką pracę. Dzieci wręczają ojcom krawaty, zapalniczki, koszule, portfele.

 

?Z okazji Dnia Ojca Haiku Sushi Życzy wszystkim tatusiom wszystkiego najlepszego, szczęścia, zdrowia, mnóstwo siły i oczywiście radości z pociech !!!

Podaruj kochanemu tacie pyszny zestaw od Haiku Sushi w prezencie! ??

http://haikusushi.pl/zestawy-obiadowe.html

Smacznego !☺?

 

Brak komentarzy

Odpowiedz

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: