Sushi w ciąży – czy to bezpieczne?

0 Opublikowane przez - kwiecień 3, 2018 - Ciekawostki

Popularnym mitem, z którym możemy spotkać się w internecie jest to, że kobiety w ciąży nie mogą spożywać sushi. Jak się okazuje nie ma takich danych, które wskazują na przeciwskazania do jego spożywania przez przyszłe mamy.

Sushi w ciąży – jeść, czy nie?

Mit o tym, że sushi miałoby być szkodliwe dla ciężarnych ma swój początek w tym, że z założenia składa się ono z surowych składników. Jednak jak doskonale wiemy potrawa ta nie musi zawierać nieprzyrządzonej wcześniej ryby. W wielu restauracjach jest ona poddawana wcześniej obróbce. Ryzykowne dla kobiet w ciąży owoce morza lub ryba nie muszą być składnikami sushi. Wybierając się na kolację z przyjaciółmi warto jest zwrócić uwagę na to, czy zamawiane przez nas sushi jest potrawą wegetariańską, czy też nie. Sushi może równie dobrze smakować również w tej formie i nie oznacza to, że w tym magicznym dla nas czasie musimy z niego rezygnować.

Unikaj surowej ryby

Jeśli ryba w sushi jest poddana obróbce termicznej, to nie stoi nic na przeszkodzie, abyśmy mogli ją spożyć. Warto zapytać się obsługi, czy w swojej karcie mają propozycje z rybą smażoną lub pieczoną. Bez obaw możemy pozwolić sobie na grillowanego tuńczyka, łososia. Lekarze wskazują, że gdy składniki są dobrze przechowywane – nawet te surowe – są całkowicie bezpieczne dla zdrowia dziecka i ciężarnej.

Dieta w ciąży – jedz tylko w sprawdzonych restauracjach

Zrezygnujemy z sushi niesprawdzonych miejsc. Nie decydujmy się na lunchboxy z hipermarketów, które spoczywają na półkach sklepowych przez długi czas. Bardzo ważna jest wysoka jakość składników i – już wspomniane wcześniej – ich prawidłowe przechowywanie. W niektórych restauracjach znajdziemy specjalne menu dla ciężarnych. Zwróćcie na nie uwagę.

Brak komentarzy

Odpowiedz

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: