Święto Kwitnącej Wiśni

0 Opublikowane przez - marzec 31, 2019 - Uncategorized

Święto Kwitnącej Wiśni z jap. Hanami jest jednym z najbardziej widowiskowych i popularnych świąt w Japonii, liczącym kilkaset lat tradycji. Wywodzi się z obrzędu mającego na celu wywróżenie zbiorów i otwierającego porę sadzenia ryżu. Wierzono, że wraz z pojawieniem się kwiatów wiśni w drzewo wstępuje Sagami, czyli górskie bóstwo, oznajmiające rozpoczęcie sadzenia ryżu. Bardzo często Hanami zbiega się z rozpoczęciem roku szkolnego oraz nowym rokiem podatkowym.


Jak kilkaset lat temu, tak samo dzisiaj zróżnicowane odmiany wiśni pokrywają się kwiatami i oszałamiają miliony Japończyków oraz turystów swym pięknem. Bieżąca prognoza kwitnienia ogłaszana jest przez Japońską Agencję Meteorologiczną we wszystkich stacjach radiowych i telewizyjnych. Pierwsze kwitnienie rozpoczyna się na wyspie Okinawa, a ostatnie na północnej wyspie Hokkaido. Pełnia kwitnienia tj. mankai następuje zazwyczaj tydzień po otwarciu pierwszych kwiatów.


Prognoza na 2019 rok:

mapa Japoni

Kwieciste dywany z koron drzew najpiękniej wyglądają w parkach, przy zamkach i świątyniach. Liczne tłumy gromadzą się, aby podziwiać sakurę do późnych godzin nocnych. Międzynarodowe korporacje w dużych miastach ogłaszają dzień wolny od pracy. Zawsze to wygląda tak samo: wszyscy spotykają się w parkach, rozkładają koce i świętują do późnych godzin nocnych. W Tokyo popularne są nocne zabawy w świetle papierowych lampionów. W największych parkach konieczna jest rezerwacja miejsca na piknik, nawet kilka dni wcześniej.

przysłowie

Na pikniku pije się sake tj. tradycyjny napój alkoholowy ze sfermentowanego ryżu, japońskie piwo oraz przynosi się bento boxy z tradycyjnym japońskim dango, czyli tradycyjnymi kulkami ryżowymi na patyczku. Zobaczcie, jak to wygląda w największych miastach i kurortach:

https://www.youtube.com/watch?v=2FQY8asdnxk

_______

Z okazji Hanami zapraszamy Was na kulinarną podróż do Japonii! Kiedy? Już 2 kwietnia! W tym dniu będziecie mogli skorzystać z 20% zniżki na całe nasze menu!

Event: Dzień kwitnącej wiśni -20% na całe menu!

Zniżka obowiązuje na hasło „DZIEŃ KWITNĄCEJ WIŚNI” podczas zamówienia telefonicznego lub na naszej stronie internetowej. Wystarczy, że wpiszecie wspomniane hasło w uwagach, a my naliczymy zniżkę manualnie.

Forma płatności: gotówka lub karta.
Telefon: 791 792 424
Strona internetowa: www.haikusushi.pl

 

Brak komentarzy

Odpowiedz

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: