Merii Kurisumasu, czyli Wesołych Świąt!

0 Opublikowane przez - grudzień 20, 2020 - Uncategorized

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Jeśli chcesz w jakiś sposób urozmaicić świąteczny stół, a przy tym zaserwować rodzinie i gościom pyszne, zdrowe dania – postaw na sushi!

Menu świąteczne coraz bardziej międzynarodowe.

Wbrew pozorom wigilijne menu nigdy nie składało się z tradycyjnych polskich dań. Najlepszym tego przykładem jest karp, a więc ryba azjatycka.

Zresztą trzeba sprawiedliwie oddać, że od kilku lat kuchnia dalekiego wschodu w grudniu mocno zyskuje na popularności. Dania z dalekiej Azji nie są też obce stołom wigilijnym. Coraz więcej Polaków chce urozmaicić świąteczny jadłospis, sięgając po bardziej wykwintne potrawy, w tym również dania azjatyckie.

Jedną z potraw, po którą w okolicach Świąt Bożego Narodzenia Polacy sięgają coraz chętniej, jest sushi. Co przemawia za sushi na święta?

Sushi zamiast karpia – zdrowo i smacznie

Na polskich stołach wigilijnych przeważnie gości karp, który jest rybą słodkowodną. Z uwagi na warunki hodowli, jego trochę mułowaty posmak nie wszystkim przypada do gustu. Natomiast sushi zawiera przeważnie ryby morskie, przez co smak jest całkowicie pozbawiony tego posmaku.  

Sushi jest przede wszystkim zdrowe. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Japończycy są najdłużej żyjącym narodem świata, odpowiedź jest prosta – jesteś tym, czym jesz! Ich kuchnia jest czysta, prawie nieprzetworzona i bogata w witaminy oraz niezbędne minerały.

Surowa ryba to doskonałe źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wodorosty to prawdziwa bomba witaminowa, a ryż zawiera wiele węglowodanów. Idąc dalej – awokado jest bogate w białko i bardzo dobrze przyswajalne kwasy tłuszczowe, a imbir ma właściwości lecznicze. Nie zapomnij też o sosie sojowym – źródle białka, magnezu, potasu i żelaza, oraz chrzanie wasabi – ma właściwości grzybobójcze oraz bakteriobójcze, a przy tym zapobiega chorobom serca i nowotworom.

Sushi jest więc daniem, które nie tylko może, ale powinno znaleźć się w naszej diecie. Zwłaszcza polecamy je w Wigilię, kiedy musimy zrezygnować z mięsa, które na codzień zaspokaja nasze zapotrzebowanie np. na żelazo. To danie zdrowe, pyszne i oryginalne.

 

Jeśli masz ochotę dodać coś orientalnego do Wigilijnego menu, jesteśmy do dyspozycji, dostarczymy sushi o wskazanej godzinie pod wybrany adres. 24 grudnia działamy w godzinach 10:00-21:00 >> a tutaj możesz wybrać coś z naszego Menu

Zapraszamy i życzymy Wam Wesołych Świąt… tzn. Merii Kurisumasu!

1 komentarz

  • Ольга styczeń 20, 2021 - 12:28 pm Odpowiedz

    Haiku is one of the most important form of traditional Japanese poetry. Haiku is, today, a 17-syllable verse form consisting of three metrical units of 5, 7, and 5 syllables. Since early days, there has been confusion between the three related terms literally means starting verse , and was the first starting link of a much longer chain of verses known as

  • Odpowiedz

    Follow

    Get every new post delivered to your Inbox

    Join other followers: